Zamówienia w 24H | Darmowa wysyłka od 150 PLN | Darmowy zwrot do 30 dni

Battistoni

Tuż po zakończeniu II wojny światowej, w 1946 roku Guglielmo Battistioni założył, przy wtedy jeszcze zacisznej, a teraz nasłynniejszej ulicy Rzymu, Via Condotti swój pierwszy sklep z koszulami. Sklep został zaprojektowany przez dwóch włoskich architektów Minciaroni oraz Marianii, którym udało się stworzyć coś więcej niż tylko showroom. Drewniane ściany, marmurowa podłoga i wszechobecna sztuka stworzyły wyjątkowe otoczenie dla wyjątkowego mistrza, który stał się jednym z najbardziej znanych krawców Rzymu. 

W krótkim czasie atelier Battistoni zaczęli odwiedzać możni tego świata, arystokraci, aktorzy, finansiści. Wyjątkowa atmosfera i otwartość Guglielmo sprawiły, że w tym czasie zaprzyjaźnił się on z wieloma znanymi osobistościami. Battistoni szył koszule i krawaty dla Charlie Chaplina, garnitury dla Humprey Bogarta czy Marlona Brando, a w specjalnej księdze podziękowań możemy znaleźć podpisy chociażby Andy'ego Warhola.  

Atelier Battistoni było również jednym z bohaterów filmu "Utalentowany Pan Ripley" (uznanego za jeden z najbardziej stylowych filmów w historii). Główni bohaterowie Dickie i Tom grani przez Jude'a Law oraz Matt'a Damon'a w trakcie podróży z Neapolu do Rzymu, rozmawiają o tym, jak Tom powinien sobie sprawić nową marynarkę. Dickie snuję opowieść o wprost magicznym miejscu, z którego pochodzą najlepsze marynarki świata - mowa oczywiście o atelier Battistoni.

Znalezione obrazy dla zapytania battistoni talented mrs ripley

zwiń

Produkty marki Battistoni

Brak produktów