Zamówienia w 24H | Darmowa wysyłka od 150 PLN | Darmowy zwrot do 30 dni

Fiorio

Marka Fiorio powstała w 1946 roku w Mediolanie – dzięki kreatywnym geniuszom z rodziny Fiorio, właścicielom istniejącej już wtedy firmy z luksusowymi wyrobami skórzanymi.

Signora Fiorio stworzyła pierwszą kolekcję szalików, ozdobionych specjalnym rodzajem jedwabiu, używanego podczas wojny do produkcji spadochronów. Kolekcja ta otworzyła drzwi do sukcesu marki.

Rosnąca sława wyrobów Fiorio doprowadziła ich twórców do współpracy z najwspanialszymi paryskimi kreatorami mody. Do lat 70. słynne mediolańskie szaliki o kwiatowych wzorach zdobiły już szyje księżnych i torebki pierwszych dam.

czytaj więcej

Rozszerzenie produkcji o krawaty nastąpiło szybko. Wysoka klasa wyrobów i atencja dla detalu stały tym, dzięki czemu styl marki Fiorio został wkrótce uznany za niepowtarzalny ze względu na swą jakość i elegancję materiałów.

Fiorio kontynuuje tradycję w tym duchu do dzisiaj, również dzięki akwizycji przez Grupę CANEPA, lidera rynku tekstylnego, pochodzącego z regionu Como. Ich kolekcje rodzą się z pasji i artystycznego rzemiosła krawatów, much, butów, portmonetek, strojów kąpielowych i płaszczy.

Po dziś dzień wszystkie produkty marki Fiorio szyte są ręcznie w rodzimej manufakturze w miejscowości Cavallasca, na wzgórzu, z którego roztacza się przepiękny widok na jezioro Como.

zwiń